سرکنسولگری ایران - شانگهای
امور جمعیتی

 

جمعیت شانگهای 18میلیون و صدو پنجاه هزار نفر می باشد که از این تعدادچهار میلیون و ششصدو هفتاد هزار مهاجری هستند که قصد دارند برای مدت طولانی در این شهر اقامت نمایند.

با احتساب جمعیت شناوری که از سایر استانها و کشورهای خارجی جهت حضور در نمایشگاه ها و نشست های مختلف به شانگهای سفرمی نمایند، جمعیت شهر به 23 میلیون نفر می رسد.

نرخ رشد جمعیت شانگهای 12/0- (منفی)درصد، میزان زاد و ولد 0/6درصد و مرگ و میر0/72 درصد می باشد. متوسط عمر 97/80 سال می باشد.

9/99 درصد افراد سن مدرسه درحال تحصیل در مدارس می باشند و بصورت متوسط سالانه 7/81 درصد فارغ التحصیلان دبیرستانها نیز وارد دانشگاه های و مراکز آموزش عالی می شوند.

در سالهای اخیر شرایط کار در این شهر بصورت پیوسته در حال بهبود بوده است. حدود 9 میلیون نفر از جمعیت شهر صاحب کار و پیشه هستند که از میان آنها 7/15 درصد در استخدام موسسات و شرکتهای دولتی، 3/24 درصد در واحدهای تعاونی، 10 درصد در شرکتهای خارجی و 6/29 درصد دارای مشاغل خصوصی و 16 درصد در شرکت های فعال در سایر بخشهای اقتصادی مشغول بکار بوده اند.

به موجب آمار اداره کار شهرداری شانگهای، متجاوز از 50  هزار خارجی از 152 کشور عمدتا از ژاپن، امریکا، کره جنوبی، سنگاپور، آلمان، مالزی، فرانسه، کانادا، انگلستان و استرالیا به کار و فعالیت مشغول هستند. این گزارش می افزاید 86 درصد از این کارگران خارجی در شرکتهای سرمایه گذار خارجی یا در دفاتر نمایندگی موسسات خارجی  مشغول به کار می باشند و 99 درصد آنها، تکنسین یا کارمندان اجرایی هستند؛ 90 درصد آنها دارای مدرک دانشگاهی لیسانس و بالاتر و 5/2 درصد نیز دارای مدرک دکترا یا فوق دکترا می باشند. 

نرخ بیکاری شانگهای 4/4 درصد می باشد.

 

 

 

 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر