سرکنسولگری ایران - شانگهای
اخبار > اولین نمایشگاه بین المللی واردات چین CIIE


  چاپ        ارسال به دوست

اولین نمایشگاه بین المللی واردات چین CIIE

نمایشگاه بین المللی واردات چین(CIIE)،  از امروز دوشنبه  در شانگهای آغاز به کار نمود. این نمایشگاه گل سرسبد چین و  اولین نمایشگاه بین المللی جهان در زمینه واردات است.

رهبران سیاسی، روسای سازمان های بین المللی، مدیران کسب و کار جهانی، کارشناسان و محققان از بیش از 130 کشور و مناطق نیز در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

این نمایشگاه، یک گام مهم در بازسازی بازار چین به طور داوطلبانه است که شرکت های بزرگ جهانی را در یک نمایشگاه تجاری 270 هزار  متر مربعی گرد هم آورده است.

این شرکت ها در زمینه های تکنولوژی پیشرفته، تجهیزات هوشمند، تجهیزات پزشکی، خودرو، لوازم جانبی، غذا و... هستند که نام  بیش از 200 شرکت در لیست پانصد شرکت برتر و قهرمانان صنعت فورچون قرار دارد.

حدود 180 شرکت آمریکایی در این نمایشگاه شرکت دارند و مشارکت فعالانه شرکت های آمریکایی در نمایشگاه به طور کامل جذابیت بازارهای چین و تمایل آنها نسبت به گسترش بیشتر در بازار چین را نشان می دهد.

 این رویداد مبتکرانه حدود 3000 سازمان از بیش از 130 کشور و مناطق را جذب خود کرده است که شامل تمام اعضای گروه G20، برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبیBRICS  و58کشور و منطقه در مسیر راه اندازی کمربند و جاده و بسیاری از کشورهای در حال توسعه هستند. همچنین بیش از 30 کشور توسعه نیافته، از جمله اتیوپی، سودان جنوبی، تانزانیا و زامبیا نیز در نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

وانگ بیینگ نان، معاون وزیر بازرگانی چین، در مراسم افتتاح این نمایشگاه در یک کنفرانس مطبوعاتی در شانگهای در روز شنبه گفت: این نمایشگاه، گامی به جلو برای کشورهای مختلف در جهت تقویت ارتباطات و همکاری، و چالش های اقتصادی جهانی است.

 بان کی مون، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، نیز روز یکشنبه در مصاحبه خود گفت: "نمایشگاه شانگهای دقیقا همان چیزی است که چین می تواند به جهان نشان دهد، چین آماده است تا با جامعه جهانی در استاندارد جهانی همکاری کند. این نمایشگاه  یک فرصت عالی است که اهمیت تجارت آزاد و آزاد سازی بازار را          می توان از آن آموخت."

موضوعاتی مانند ایجاد الگوی جدید برد برد برای همکاری های باز، تشکیل جلسات تجاری، نوآوری و سرمایه گذاری، ایجاد راه حل های جدید برای ترویج جهانی شدن اقتصادی و احیای تجارت و سرمایه گذاری بین المللی به عنوان بخشی ازنمایشگاه  CIIEتوسط میهمانان مورد بحث قرار و بررسی قرار خواهد گرفت


١١:١٠ - 1397/08/14    /    شماره : ٥٤٣٢٠٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٩خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر