سرکنسولگری ایران - شانگهای
اخبار > رشد 6.9 درصدی اقتصادی چین در نیمه نخست سال جاری میلادی


  چاپ        ارسال به دوست

رشد 6.9 درصدی اقتصادی چین در نیمه نخست سال جاری میلادی

اداره ملی آمار چین روز دوشنبه 17 ژوئیه (26 تیر) با انتشار آمارهای جدید اعلام کرد: در نیمه نخست سال جاری میلادی، میزان تولید ناخالص داخلی چین به 38 تریلیارد و 149 میلیارد یوان رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 6.9 درصد افزایش یافته و از آن میان، کشاورزی 3.5 درصد، صنایع تولیدی 6.4 درصد و صنایع خدمات 7.7 درصد رشد داشته است.

شین ژیهونگ، سخنگوی اداره ملی آمار چین گفت: گردش اقتصاد چین در حد منطقی قرار دارد و همچنان در حال رسیدن به ثبات و رشد است. علاوه بر آن، شاهد بهبود وضعیت اشتغالزایی، ثبات قیمتها، افزایش درآمد مردم و بهبود ساختار اقتصادی کشور نیز بودهایم.

در این مدت، همچنین ارزش افزوده صنایع بزرگ وشاخص رشد صنایع خدماتی نیز به ترتیب 6.9 و 8.3 درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که میزان سرمایه‌گذاری در اموال غیر منقول در این مدت با رشد 8.6 درصد به 28 تریلیارد و 60 میلیارد و 500 میلیون یوان و میزان خرده‌فروشی محصولات مصرفی با رشد 10.4 درصد به 17 تریلیارد و 236 میلیارد و 900 میلیون یوان رسید.

سخنگوی اداره ملی آمار چین یادآوری کرد که در حال حاضر همچنان میزان عوامل نامشخص بینالمللی و مسائل لاینحل در ساختار اقتصاد بسیار زیاد است و دولت چین باید با تحکیم شرایط اقتصادی خوب کنونی، برای تحقق اهداف تعیین شده اقتصادی سال جاری تلاش کند.

 


١٧:٣٥ - 1396/05/01    /    شماره : ٤٦٧٠٩١    /    تعداد نمایش : ١٥٦خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر