امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۷/۰۱- ۱۳:۱۱ - مشاهده: ۱۳۴

برگزاری نشست آشنایی سرکنسول جدید کشورمان در شانگهای با ایرانیان مقیم شانگهای

نشست آشنایی سرکنسول جدید کشورمان در شانگهای با ایرانیان مقیم شانگهای بمنظور آشنایی با هموطنان مقیم کلانشهر شانگهای و استانهای اطراف، دوشنبه مورخ 30 شهریور با سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در شانگهای در سالن همایش های هتل هیلتون پودونگ برگزار گردید.

نشست آشنایی سرکنسول جدید کشورمان در شانگهای با ایرانیان مقیم شانگهای بمنظور آشنایی با هموطنان مقیم کلانشهر شانگهای و استانهای اطراف، دوشنبه مورخ 30 شهریور با سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در شانگهای در سالن همایش های هتل هیلتون پودونگ برگزار گردید. در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و ترنم سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، آقای رمضان پرواز سرکنسول جدید کشورمان طی سخنانی ضمن تشکر از حضور گرم و صمیمانه هموطنان در این نشست، اعلام داشت ایرانیان خارج از کشور سرمایه‌های گرانسنگ ملی هستند که می‌بایست با تلاش و کوشش سعی نمایند پله‌های ترقی را در هر رشته و زمینه ای طی نمایند تا نام ایران و ایرانی را سربلند نگه دارند. نمایندگی‌های ما در خارج از کشور از جمله سرکنسولگری در شانگهای خانه ایرانیان است و ما افتخار خدمتگزاری آن را داریم.  

سرکنسول کشورمان همچنین در تشریح رویدادها و حوادث اخیر در منطقه، اعلام داشت ایران هم در مسایل منطقه ای و هم در مسایل بین المللی نشان داده است که اهل مذاکره و گفتگو است و توافق برجام به عنوان یک معاهده بین المللی حاصل چنین نگاه و منطقی است و همواره به همسایگان خود در منطقه اعلام داشته ایم که بیایید از راه گفتگو، مسایل اختلافی خود را حل و فصل کنیم که متاسفانه تاکنون پاسخ مثبتی دریافت نکرده ایم

پرواز اضافه نمود که این آمریکا بوده است که با نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نه تنها از برجام خارج شد بلکه دیگران را تشویق به نقض یک معاهده بین المللی نمود و عجیب تر آنکه دیگران را بواسطه عدم نقض و خروج از برجام، تهدید به تنبیه و فشار کرده است. در این نشست حدود یکصد نفر از ایرانیان مقیم از جمله تجار و بازرگانان عضو اتاق بازرگانی شانگهای و دانشجویان حضور یافتند. در این مراسم همچنین به تعدادی از پرسش های هموطنان عزیز پاسخ داده شد. 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما