امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۴- ۰۸:۲۸ - مشاهده: ۱۸۷

برگزاری نشست فرهنگی و توریستی ایران و چین در شانگهای

به همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، نشست هم اندیشی فرهنگی و گردشگری ایران در روز شنبه 9 آذر ماه 1398 با حضور حدود سی نفر از تورگردانان، آژانس‌های گردشگری، موزه‌های ملی شانگهای و همچنین چند تن از نمایندگان شرکت‌های گردشگری کشورمان در یکی از هتل‌های شهر شانگهای برگزار شد.

به همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، نشست هم اندیشی فرهنگی و گردشگری ایران در روز شنبه 9 آذر ماه 1398 با حضور حدود سی نفر از تورگردانان، آژانس‌های گردشگری، موزه‌های ملی شانگهای و همچنین چند تن از نمایندگان شرکت‌های گردشگری کشورمان در یکی از هتل‌های شهر شانگهای برگزار شد. در این نشست آقای دکتر تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و آقای رمضان پرواز سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای به سخنرانی پرداختند.

در این نشست آقای پرواز سرکنسول ایران در شانگهای با اشاره به روابط دیرینه تاریخی و تمدنی بین دو کشور، راه ابریشم کهن را نقطه اتصال ایران و چین در طول تاریخ دانست و از ایده پهنه- راه چین به عنوان بستری برای توسعه ارتباطات فرهنگی و مردمی‌بین دو کشور علاوه بر روابط اقتصادی و تجاری یاد کرد. آقای دکتر تیموری نیز در سخنان خود، با تبیین نقشه راه همکاری ایران و چین در زمینه گردشگری، بر لزوم تلاش برای افزایش شناخت بین مردم دو کشور در نسل حاضر تأکید کرد. وی با اشاره به حذف ویزا از سوی دولت ایران برای گردشگران چینی از تابستان گذشته، از برنامه‌های مختلف وزارتخانه متبوع خود برای افزایش حضور گردشگران چینی در ایران و آشنایی مردم دو کشور از یکدیگر خبر داد.

در پایان نشست نیز حاضرین سؤالات و ایده‌های مرتبط با همکاری و توسعه صنعت گردشگری بین دو کشور را مطرح نمودند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما